Elizaveta Ivanova, rojena leta 1997 v Estoniji, je svojo glasbeno pot začela leta 2009 na Glasbeni šoli (liceju) v Sankt Peterburgu, kjer je študirala flavto pri Vladimirju Ušakovu. Od leta 2014 do 2020 je nadaljevala študij na Državnem konservatoriju v Sankt Peterburgu pri prof. Olgi Černjadevi in Kseniji Kuelyar. Leta 2023 je diplomirala na Glasbeni akademiji v Baslu, kjer je študirala pri prof. Felixu Renggliju in še dodatno izpopolnila svojo umetniško pot. Isto leto je dosegla pomemben mejnik v svoji karieri, saj je osvojila 1. nagrado na prestižnem Mednarodnem flavtističnem tekmovanju v Ženevi. Prav tako je prejela več nagrad, med drugim 3. nagrado na Mednarodnem tekmovanju Crusell, posebno diplomo na tekmovanju Maxence Larrieu in 2. nagrado na tekmovanju Cluj v Romuniji. Leta 2022 je bila polfinalistka mednarodnega tekmovanja v mestu Kobe na Japonskem. Poleg tega je dosegala uspehe tudi v komorni glasbi, saj je s svojim pihalnim kvintetom osvojila nagrade na tekmovanjih v Rusiji. Od leta 2017 do 2022 je bila solo flavtistka v Državnem simfoničnem orkestru v Sankt Peterburgu, od leta 2022 pa je so-prva flavtistka v Opernem orkestru v Frankfurtu v Nemčiji.


Sébastian Jacot, rojen v Ženevi, se je z glasbo srečal pri šestih letih. Trenutno je solo flavtist Berlinskih filharmonikov, pred tem pa je bil sedem let prav tako soloflavtist v orkestru Gewandhaus v Leipzigu. Velja za enega vodilnih flavtistov svoje generacije, saj je osvojil najvišje nagrade na prestižnih tekmovanjih, med drugim na Kobe International Flute Competition (2013), Carl Nielsen Competition (2014) in Munich ARD Music Competition (2015). Svojo profesionalno kariero je začel pri 18 letih kot soloflavtist pri Hongkonškem filharmoničnem orkestru, nato pa se je pridružil orkestroma Saito Kinen in Mito Chamber Orchestra. Po vrnitvi v Evropo se je intenzivno začel ukvarjati tudi s sodobno glasbo pri ansamblu Ensemble Contrechamps in je sodeloval s številnimi uglednimi orkestri. Igral je z najboljšimi dirigent, kot so Seiji Ozawa, Andris Nelsons, Simon Rattle in mnogi drugi. Redno nastopa tudi kot solist in komorni glasbenik. Med letoma 2020 in 2022 je poučeval na Univerzi za umetnost v Bremnu in je pogosto vabljen kot član žirij na mednarodnih flavtističnih tekmovanjih. Igra na leseno flavto Haynes iz leta 1999 ter uživa v povezovanju glasbe in cirkuških umetnosti, kar ustvarja v sodelovanju s svojo družino.​


Ana Batinica je soloflavtistka Zagrebaške filharmonije. Svoje glasbeno pot je začela v rojstnem Šibeniku in leta 2012 magistrirala pri prof. Renati Penezić na Glasbeni akademiji v Zagrebu. Izpopolnjevala se je tudi pri Mateju Zupanu in Mariu Caroliju ter kasneje obiskovala mojstrske tečaje pri priznanih flavtistih, kot so Emmanuel Pahud, Andras Adorjan, Andrea Lieberknecht, Davide Formisano, Patrick Gallois, Philippe Bernold, Carlo Jans, Janos Balint, Gudrun Hinze, Andrea Oliva in Jan Ostrý. Prejela je številne nagrade na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Vrsto let je sodelovala z orkestrom Hrvaškega narodnega gledališča v Zagrebu, sodelovala pa je tudi z različnimi ansambli, vključno s Cantus ansamblom, Simfoničnim orkestrom HRT, Hrvaškim komornim orkestrom in Riječkim simfoničnim orkestrom. Kot solistka je nastopila s Simfoničnim orkestrom HRT, Zagrebaško filharmonijo, Zagrebaškimi solisti, Zadarskim komornim orkestrom, ansamblom Cantus in Komornim orkestrom Zagrebaške filharmonije. Ana je bila članica Zagrebaškega ansambla flavt od leta 2012 do 2019, s katerim je nastopala po Evropi in Aziji. Od leta 2017 je članica ansambla za sodobno glasbo Cantus. Nedavno je posnela album “Pticopjev” za solo flavto, ki ga je predstavila na Hrvaškem srečanju flavtistov leta 2023.


Ulla Miilmann je pri 22 letih postala soloflavtistka Danskega nacionalnega simfoničnega orkestra in zgradila pomembno kariero kot orkestrska in komorna glasbenica ter kot profesorica na Kraljevi danski akademiji, na kateri poučuje od 2009. Leta 2021 je dobila akademski naziv izredna profesorica. Leta 2007 je bila nominirana za nagrado Grammy v kategoriji »Najboljša izvedba instrumentalnega solista z orkestrom« za svojo izvedbo Koncerta za flavto Oleja Schmidta. Skoraj 30 let je sodelovala z Danskim nacionalnim simfoničnim orkestrom in bila priča njegovi preobrazbi, vključno z odprtjem koncertne dvorane Jeana Nouvela leta 2009, kar je povzdignilo zvok orkestra. Glasba Carla Nielsena je bila središče njene kariere. Leta 2017 je prejela Carl Nielsenovo nagrado za prispevek k danski glasbi. Nielsenov Koncert za flavto izvajala po vsem svetu in ga posnela s Fabiom Luisiem za Deutsche Grammophon. Poudarja lirično globino koncerta in ga vidi kot stalni dialog med flavto in drugimi inštrumenti. Snemanje je bilo zahtevno, vendar ji je globoka povezanost z Nielsenovo glasbo pomagala doseči želeni rezultat.


Rachel Ombredane je svojo glasbeno pot začela pri treh letih, ko je pela otroške pesmi in se učila glasbo po Alexanderjevi metodi. Pri šestih letih se je vpisala na Conservatoire des Lilas, kjer je začela s poukom glasbene teorije. Ko se je vračala s koncerta se je njena ljubezen do flavte rodila, ko je zaslišala njen zvok v podzemni železnici. Študirala je pri Gillesu Grammaizeu in Marianne Huard ter končala šolanje pri Laurence Stricker na Konservatoriju v Vésinetu in Pascale Feuvrier na CRR v Rueil-Malmaisonu. Pri enaindvajsetih letih je Rachel začela študirati muzikologijo na Sorboni, kjer je diplomirala z odliko. Flavto je študirala pri Frédéricu Chatouxu, solistu v pariški operi, nato pa je nadaljevala šolanje na Pôle d’Enseignement Supérieur v Lillu, kjer je pridobila DNSPM in državno diplomo za poučevanje flavte. Prav tako je zaključila magistrski študij o vlogi žensk v kabarejski glasbi. Rachel poučuje na Konservatoriju v Provinsu, sodeluje pri projektu DEMOS v Filharmoniji v Parizu in sodeluje z različnimi umetniki. Nastopala je z Edom Sheeranom in Jain ter leta 2017 ustanovila pop-jazz duo RoSaWay, s katerim sta leta 2019 izdala prvi EP Stranger. Njena strast do flavte se nadaljuje, hkrati pa se ukvarja tudi s klavirjem in opernim petjem pod vodstvom Vanie Boneve.​


Irina Stachinskaya, Irina Stachinskaya je bila najmlajša študentka na Gnesinovi ruski akademiji in najmlajša soloflavtistka v Moskovski filharmoniji, odkar orkester obstaja. Leta kasneje je zapustila svojo orkestrsko pozicijo z željo, da bi popularizirala flavto kot solistični inštrument. Irina, doktorica znanosti s področja muzikologije, je predavateljica na Moskovskem državnem inštitutu za glasbo, ki nosi ime A. Šnitke, ter zmagovalka številnih mednarodnih tekmovanj. Deluje kot umetniška direktorica festivala Voice of the Flute v Nižnem Novgorodu in festivala Wind Music v Kaliningradu. Je prejemnica nagrade Rising Star, ki jo podeljuje Sir James Galway, in ekskluzivna umetnica Powell Flutes, poleg tega pa je tudi ustanoviteljica svoje Stachinskaya Flute School. Redno nastopa na prestižnih festivalih, kot so Kuhmo Festival, Radio France, Gongjam Festival, NFA, Virtuoses of the Flute in drugi. Pogosto je povabljena, da nastopa kot solistka z uglednimi orkestri, vključno z Marijinskim orkestrom, Simfoničnim orkestrom Habarovska, orkestrom Novaya Rossiya in mnogimi drugimi. Njeni posnetki vključujejo zgoščenke s Phillipom Mollom (2016) in Mihailom Turpanovom (2022), obe izdani pri založbi Melodiya Records. Njeno flavtistično izobrazbo so oblikovali Vladimir Kudrya, James Galway in Jean Ferrandis. 


Elżbieta Woleńska je vsestranska umetnica, ki prepleta in združuje tradicionalno in sodobno klasično glasbo. Pogosto nastopa kot solistka z orkestri na Kitajskem, v Evropi in ZDA, pa tudi s komornimi glasbenimi zasedbami. Njen repertoar vključuje basovsko, altovsko in pikolo flavto. Sodeluje s skladatelji in uživa v izvajanju jazza, sodobnih del ter skladb z elektroniko. Eden izmed vrhuncev njene kariere je bil njen recital v Carnegie Hall 4. oktobra 2019. Trenutno je profesorica flavte na Univerzi Zhaoqing v Guangdongu na Kitajskem. Prej je poučevala na Akademiji za glasbo Karola Lipińskega v Vroclavu ter na Narodnih glasbenih šolah v Opolu in Bydgoszczu. Diplôme Supérieur de Concertiste je pridobila v Parizu pod mentorstvom profesorja Pierre-Yves Artauda in z odliko zaključila študij pod mentorstvom profesorja Jerzyja Mrozika. Leta 2006 je prejela doktorat umetnosti, leta 2013 pa habilitacijo. Elżbieta je leta 2014 prejela nagrado Salamon in je laureatka več prestižnih tekmovanj, vključno z Mednarodnim tekmovanjem flavtistov v Krakovu in Nacionalnim tekmovanjem flavtistov v Varšavi.


Tržaški ansambel flavt je komorna skupina, sestavljen izključno iz flavt, ki je bila ustanovljena 2005 je ena izmed prvih profesionalnih flavtističnih zasedb v Evropi, ki je edinstvena v svojem žanru in predstavlja nov koncept v italijanskem glasbenem okolju. Ansambel sestavljajo profesionalni flavtisti, ki igrajo na vse inštrumente iz “družine flavt”. Njegov prefinjen in značilen zvok občinstvo popelje v svežo izkušnjo, kjer se znan kristalen ton flavte zliva z več inštrumenti, kar ustvari vibrirajoče vzdušje na povsem nepričakovane načine. Značilno visok register flavte je uravnotežen s toplimi, globokimi zvoki altovske, basovske in redke kontrabas flavte, ki so značilni elementi ansambla. Občasno se jim pridružijo pevci, solisti in tolkalci. Repertoar ansambla, raznolik po slogu in žanru, vključuje originalne skladbe, transkripcije, priredbe in dela priznanih skladateljev, kot so Blasco, Bevilacqua, Brajkovich … V letih delovanja je ansambel prejel številna priznanja, vključno z nagrado za delovanje, ki jo je leta 2010 podelilo mesto Trst za njihove nastope v Italiji in tujini.


Skladatelj Anže Rozman (1989) je že od mladih let navdušen nad glasbo, saj je že devetih letih improviziral in skladal lastne melodije na klavirju. Po diplomi iz kompozicije in glasbene teorije na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani pri profesorju Janiju Golobu je nadaljeval magistrski študij kompozicije – glasbe za film, TV in videoigre na Berklee College of Music v španski Valencii. Njegov zaključni projekt na Berkleeju, 3-minutna orkestrska skladba, posneta v studiu Air v Londonu, je pritegnil pozornost oskarjevca Hansa Zimmerja, ki ga je leta 2018 povabil, da se pridruži njegovi ekipi skladateljev pri Bleeding Fingers Music v ZDA. Anže je ustvarjal glasbo za širok nabor nagrajenih filmskih in televizijskih projektov, vključno z Apple TV serijo Prehistoric Planet in Netflixovim dokumentarcem Beckham. Obe glasbeni podlagi sta bili nominirani za nagrado Emmy v kategoriji za najboljšo izvirno glasbo v dokumentarni seriji ali posebnem programu. Med njegove druge pomembne projekte spadata BBC-jevi seriji The Universe in The Planets ter glasba za uvodno špico BBC-jeve serije Frozen Planet II, ki jo je soavtoril s Hansom Zimmerjem. Anže je prispeval glasbo tudi k napovedniku za Frozen Planet II, skupaj s Hansom Zimmerjem in Camilo Cabello. Njegove orkestrske skladbe so izvajali orkestri, kot so London Studio Orchestra, Jeruzalemski simfonični orkester, Tonhalle orkester iz Züricha in Slovenska filharmonija.


Tolkalist Stéphane Avellaneda je bil rojen leta 1985 v južni Franciji. Bobne je začel igrati pri petih letih, nato pa je študiral klasična tolkala, s poudarkom na tolkalih s tipkami (vibrafon, ksilofon), klasičnih snare bobnih in timpanih. Prav tako se je samostojno izobraževal v bluesu, rocku in jazzu ter med študijem nastopal z različnimi skupinami. Pri osemnajstih letih je začel svojo profesionalno kariero s francosko skupino MERCY, s katero je tri leta gostoval po blues festivalih in nastopal kot predskupina zasedbam, kot sta Imperial Crowns in Jimmy Cliff. Od leta 2009 je uradni bobnar zasedbe Ana Popovic, s katero imata več kot 100 nastopov letno po vsem svetu, kjer deli oder z legendami, kot so B. B. King, Buddy Guy in Joe Bonamassa. V zadnjih petih letih je Stéphane snemal albume, izvajal bobnarske delavnice in gostoval po svetu z Ano Popovic. Leta 2017 sta Stéphane, znan kot SteF, in Rachel Ombredane, znana kot Rachel, ustanovila duo RoSaWay. Njuna glasba združuje flavto in bobne, mešajoč starinskih zvokov 70-ih z modernimi elektro-pop ritmi ter prinaša svež “French Touch” z Rachelijinim pomirjujočim glasom.


Matea Bilosnić je koreografinja, plesna umetnica, izvajalka in multimedijska umetnica. Svojo plesno izobrazbo je začela v Zadarskem plesnem ansamblu, s katerim še danes sodeluje kot koreografinja, izvajalka, snemalka in organizatorka. Diplomirala je na Salzburg Experimental Academy of Dance v Avstriji. Dve leti je delovala kot izvajalka v plesni skupini En Knap Group (Slovenija), kjer je sodelovala z Josephom Nadjem, Kathleen Fischer (Trisha Brown Dance Company), Guyem Naderom in Mario Campos. Po vrnitvi na Hrvaško sodeluje s številnimi gledališči, kjer ustvarja koreografije in oblikuje scensko gibanje v dramskih predstavah. Z Zadarskim plesnim ansamblom je ustvarila predstavo Gozd – danse macabre, za katero je prejela Nagrado hrvaškega gledališča v kategoriji najboljša koreografija v letu 2020. Istega leta je ustvarila tudi solo predstavo Klown, za katero je zasnovala glasbo, koreografijo in besedilo ter jo izvajala po vsej Hrvaški. Je asistentka na Akademiji dramske umetnosti v Zagrebu pri predmetu Scensko gibanje. Je del produkcijske ekipe platforme Stream Zadar in koordinatorica ter selektorica festivala sola Monoplay, ki ga producira Zadarski plesni ansambel. Poleg gledališča in plesa se ukvarja tudi s produkcijo glasbe in videa.


Slovenska pianistka in korepetitorka Mateja Hladnik je diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Janezu Lovšetu, kjer sedaj deluje kot korepetitorka. Njena glasbena pot je zaznamovana z izjemnim občutkom za sodelovanje in podporo glasbenikom, kar jo dela nepogrešljivo na številnih glasbenih dogodkih. Pogosto spremlja glasbenike na tekmovanjih, avdicijah, poletnih šolah, snemanjih in koncertih, kjer s svojo profesionalnostjo, tehnično dovršenostjo in glasbeno občutljivostjo prispeva k uspehu solistov. Njeno delo sega od dela s študenti do sodelovanj z uveljavljenimi umetniki, saj jo navdihujejo s svojo ustvarjalnostjo in glasbeno strastjo. Prav to ustvarjalno okolje jo žene k vedno novim glasbenim izzivom, poglabljanju v repertoarje in nadgradnji lastnih interpretacij. Poleg pedagoškega dela se je uveljavila tudi kot spremljevalka pri mojstrskih tečajih in seminarjih, kjer sodeluje s priznanimi mednarodnimi mentorji. S svojim delom je prispevala k številnim uspehom mladih glasbenikov, ki jih spremlja na njihovi poti, bodisi v izobraževalnem procesu bodisi na odrih po Sloveniji in tujini.


Bolgarska pianistka Galya Kolarova se je glasbeno izobraževala v Bolgariji, na Danskem, v Avstriji in Italiji. Zmagala je na več mednarodnih tekmovanjih, vključno s 1. nagrado na Festivalu Musica in Laguna v Italiji za interpretacijo Chopinovega Klavirskega koncerta št. 2, op. 21. Kolarova ima aktivno mednarodno kariero, nastopa kot solistka in komorna glasbenica v prestižnih dvoranah po Evropi, Aziji in na Bližnjem vzhodu. Pogosto sodeluje z glasbeniki iz priznanih orkestrov, kot so The Royal Concertgebouw Orchestra, Berlinski filharmoniki, Danski nacionalni simfonični orkester in Kraljevi danski orkester. Kot pianistka-korepetitorka je sodelovala na velikih tekmovanjih, med njimi na ARD International Competition (Nemčija, 2017), Carl Nielsen Violin Competition (Danska, 2019, 2022) in Tchaikovsky XVI International Competition (Rusija, 2019). Kolarova je posnela zgoščenke za Claudio Records, Brilliant Classics, Aulicus Classics in Danacord Records. Med letoma 2017 in 2022 je igrala na Danskem nacionalnem radiu in poučevala na Malko Academy for Young Conductors. Od leta 2020 je korepetitorka na Kraljevi danski akademiji za glasbo.


Pianist Amedeo Salvato nastopa kot solist, komorni glasbenik in korepetitor ter sodeluje s številnimi različnimi instrumentalisti in pevci. Klavir se je začel učiti pri petih letih in z odliko diplomiral na konservatoriju S. Pietro a Majella v Neaplju pri Paolu Spagnolu in Antoniu Floriu. Nato se je izpopolnjeval še pri Andreju Jazinskem ter Aldu Ciccoliniju, Alainu Menieurju in Christianu Ivaldiju. Z različnimi glasbenimi zasedbami je nastopal po vsej Italiji ter po vsej Evropi, Rusiji, na Japonskem in v Južni Ameriki. Koncertiral je v znanih dvoranah, kot so Teatro San Carlo v Neaplju, Wiener Saal v Salzburgu, Oji Hall v Tokiu, Burj-Kalifa Concert Hall v Dubaju in mnogih drugih. Od 2002 je uradni korepetitor mednarodnega pevskega tekmovanja v Clermont Ferrandu. Od leta 2010 je član združenja »La Scuola dell’Opera Italiana«, ki deluje pri Teatru Comunale di Bologna, kjer poučuje operne pevce in klavirske korepetitorje. Trenutno poučuje na konservatoriju G. B. Martini v Bologni, leta 2021 pa je bil imenovan za umetniškega vodjo na Scuola dell’Opera del Teatro Comunale di Bologna.